Joanna Soczewińska – dietetyk, Medical&Regulatory Manager, Walmark Sp. z o.o.

pediatr
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie na kierunkach dietetyka oraz zdrowie publiczne. Od 2008 roku zawodowo związana z prawem żywnościowym, w szczególności z zakresu suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Doświadczenie zawodowe zdobyła zarówno w instytucjach publicznych takich jak Główny Inspektorat Sanitarny jak również firmach sektora prywatnego. Wolny czas poświęca na podróże, nie zapominając o propagowaniu zdrowego stylu życia, w tym odpowiednio zbilansowanej diety.
pediatr

Jak wspierać rozwój emocjonalny naszego dziecka?

Nieraz – zarówno w codziennym życiu, jak i w medycznych klasyfikacjach – soma oddzielana jest od sfery psyche. Takie podejście niewątpliwie jednak zubaża perspektywę troski o prawidłowy rozwój dziecka, ponieważ to właśnie pierwsze lata życia tworzą bazę i mają ogromny wpływ na jego zdrowie psychiczne.

30. 9. 2019 |

Żelazo dla dzieci - ważny element diety

Żelazo (Fe) jest mikroskładnikiem, którego niedobór odbija się negatywnie na pracy całego organizmu - układu krwionośnego, nerwowego, sercowo-naczyniowego, immunologicznego, hormonalnego etc. Co istotne, jego zbyt niski poziom jest najczęstszą przyczyną anemii u dzieci, dlatego też tak istotna jest troska o odpowiednią dietę najmłodszych.

26. 9. 2019 |

Witamina D3 dla dzieci - jak ją stosować?

Niedobory witaminy D są powszechnym zjawiskiem. Dane wskazują, iż dotyczą nawet 50-80 proc. społeczeństwa - nie omija to także dzieci. Co istotne, profilaktyka jest w tym zakresie wskazana już od pierwszych dni życia. Jakie zatem dawki rekomendowane są dzieciom, jak diagnozować ewentualne niedobory witaminy D i dlaczego jest ona tak ważna?

24. 9. 2019 |

Witamina C dla dzieci – dobra na wszystko?

Witamina C jest związkiem, którego organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć sam. Jest to substancja wymagająca bieżącego dostarczania wraz z pożywieniem, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia jej aktywności biologicznej. Witamina C bierze bowiem udział w wielu reakcjach oraz procesach zachodzących w organizmie.

22. 9. 2019 |

Czy masz jakieś pytania do naszego specjalisty? Napisz do nas

Suplement diety

Sprawdź, w której aptece w okolicy dostaniesz nasz produkt!

Sprawdź teraz