BĄDŹCIE MILI, A WASZE DZIECKO WEŹMIE Z WAS PRZYKŁAD

Udostępnij artykuł
20.06.2018 | Ania, mama Henia i Helenki
Rodzicielstwo całkowicie zmienia nasze mentalne nastawienie i wprowadza do naszego życia nowy ład. Podświadomie. Natura tak to ustawiła, że wraz z pojawieniem się nowego życia zmienia się nasz pogląd na odpowiedzialność i w końcu dorastamy. Zatem, dlaczego mamy pozostać sobą?
 
Widziałam matki, które zrezygnowały z karier i zainteresowań, żeby zainwestować całą swoją energię w wychowywanie potomstwa. Widziałam ojców, którzy byli nieszczęśliwi, ponieważ czuli się zepchnięci na boczny tor.
 
Uważam, że są to ekstremalne schematy, w których dziecko zaburza związek między partnerami, a to absolutnie nikomu nie służy. Tymczasem takie sytuacje zdarzają się cały czas. Na jakiego człowieka wyrośnie dziecko, które przyzwyczaiło się, że zawsze jest stawiane na pierwszym miejscu? A co ze związkiem, w którym jeden z partnerów czuje się ignorowany?
 
Z pewnością znasz odpowiedź.
 
Dziecko jest kamieniem milowym, testem, zobowiązaniem. Lecz nie powinno tworzyć bariery między partnerami. Życie toczy się dalej. Pielęgnujcie swoją miłość małymi gestami, wspierajcie się nawzajem w rzeczach, które sprawiają Wam przyjemność, szanujcie się i bądźcie wobec siebie uczciwi, pomagajcie sobie, rozmawiajcie ze sobą. Dziecko uczy się najwięcej obserwując, jak komunikują się rodzice. A gdy jako rodzice będziecie wyluzowani, to i dziecko takie będzie.
 
Zignorujcie toksyczne koleżeńskie gadki o tym, że dziecko oznacza koniec zabawy – po prostu żyjcie. Jak mężczyzna z kobietą, jak partnerzy, jak małżeństwo. Żyjcie, będąc życzliwymi dla siebie. A Wasze dzieci? One to podchwycą i wezmą z Was przykład. Posiadanie dziecka nie oznacza końca wszelkiej zabawy, to dopiero jej początek.

Podobne artykuły z sekcji mamy

Pozwól ojcu wypracować swoje własne metody

MATKI RODZĄ, OJCOWIE DORASTAJĄ DO RODZICIELSTWA

Czytaj dalej

Chcesz googlować wieczorem? Lepiej pośpij sobie

SZUKASZ DOBRYCH PORAD? W INTERNECIE ZNAJDZIESZ TAKŻE MNÓSTWO ZŁYCH RAD

Czytaj dalej

Suplement diety

Sprawdź, w której aptece w okolicy dostaniesz nasz produkt!

Sprawdź teraz