Pozwól ojcu wypracować swoje własne metody

Udostępnij artykuł
07.08.2018 | Ania, mama Henia i Helenki
„Każdy może zostać ojcem, ale tylko niektórzy wiedzą, jak być tatą.” Dopiero, gdy zostałam matką uświadomiłam sobie prawdziwość tego cytatu. My, matki, zawsze znajdziemy sposób na to, by wszystko jakoś grało, nawet jeśli czasem może to być trudne. Po prostu musimy robić dobrą minę do złej gry i robić to, co jest konieczne dla szczęścia naszych dzieci. W przypadku mężczyzn wygląda to trochę inaczej.
 
Przygotowujemy się do macierzyństwa już w trakcie ciąży. Rośnie w nas mały człowiek, budujemy z nim więź i przyzwyczajamy się do zmian – fizycznych i psychicznych – i do nagłych fal hormonów. Wszystko dzieje się w środku, bardzo cicho. Jedynie część naszych uczuć jest uzewnętrzniona, na przykład: miłość, nadzieja, oczekiwania, ale także strach, niepokój i ból. Mężczyznom bardzo trudno zrozumieć takie doznania. Wszystko dzieje się poza ich normalnym trybem działania i poza ich ciałem.
 
Kiedy w końcu rodzi się dziecko, nasza genetyka pomaga nam działać i dużo z tego, co robimy zawdzięczamy intuicji, jako że głos w naszej głowie wciąż podpowiada nam, że tak to powinno być zrobione. Natomiast mężczyźni nie dość, że nie mają tej supermocy, to jeszcze spędzają dużo mniej czasu w domu, więc kiedy ty w danym dniu wyrzucasz brudną pieluchę numer 159 , mężczyzna właśnie odkrył taśmy klejące po bokach pieluch lub obrazek widniejący z przodu.
 
Bądź cierpliwa, doradzaj mu, wspieraj go, ale pozwól mu znaleźć własną ścieżkę. Nauczy się na własnych błędach i następnym razem pójdzie mu nieco lepiej. A wiesz, co jest najlepsze w tym, że ojciec uczestniczy w tych pracach? Nie tylko nie staniesz się niewolnicą, nie tylko będziesz miała pełne zastępstwo w opiece nad dzieckiem, lecz również dasz tym dwojgu szansę na stworzenie bardzo ważnej więzi.

Podobne artykuły z sekcji mamy

Chcesz googlować wieczorem? Lepiej pośpij sobie

SZUKASZ DOBRYCH PORAD? W INTERNECIE ZNAJDZIESZ TAKŻE MNÓSTWO ZŁYCH RAD

Czytaj dalej

Moja mniejsza kopia rosnąca tuż obok, czyli jak być dobrym wzorem

CZY CHCĘ, ABY MOJE DZIECKO WYROSŁO NA MOJE PODOBIEŃSTWO, Z DOBRYMI I ZŁYMI CECHAMI?

Czytaj dalej

Suplement diety

Sprawdź, w której aptece w okolicy dostaniesz nasz produkt!

Sprawdź teraz